Waldemar Grzelak – Wieś utracona

Zapraszamy na wernisaż wystawy Waldemara Grzelaka – „Wieś utracona”, który odbędzie się 6 kwietnia 2018 o godzinie 18 w Galerii za Szafą OD ZPAF ul. Św. Marcina 4, Wrocław. Wystawa potrwa do 6 maja 2018.

Waldemar Grzelak jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Karkonoszy i Gór Izerskich „Nowy Młyn” – Kolonia Artystyczna w Szklarskiej Porębie i członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, fotografią zajmuje się od 1967 roku. Autor wystawiał swoje fotografie na wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach w kraju i za granicą, jest laureatem wielu nagród.

Waldemar Grzelak zaprezentuje na wystawie fotografie z wiejskimi motywami, które wyglądają jakby pochodziły ze skansenu, chociaż przedstawiają nie tak odległą w czasie codzienność. W regionach mniej objętych industrializacją tradycyjne formy życia ludzi żyjących z uprawy ziemi i właściwa temu sceneria przetrwały przez długi czas . Dopiero w ostatnich kilkudziesięciu latach nastąpił gwałtowny zmierzch tradycyjnego wiejskiego modelu życia.
Autor nazywa swoje fotografie romantycznymi z uwagi na ich nastrojowość, uwypuklanie finezyjnych walorów natury i możliwości harmonijnego bytowania w niej człowieka.