Paweł Pierściński – dwie wystawy

Kieleckie BWA zaprasza na dwie wystawy fotografii poświęcone Pawłowi Pierścińskiemu.  Wernisaż odbędzie się w Galerii Górnej i Małej Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach, ul. Kapitulna 2, w piątek 11 maja o godz. 18:00. Ekspozycja będzie czynna do 25 maja 2018.

W Galerii Górnej i Małej  Sali obejrzymy wystawę: Polska Fotografia Krajobrazowa / Paweł Pierściński / 40 lat ZPAF w Kielecach – Okręg Świętokrzyski
. Kuratorką wystawy jest Stanisława Zacharko-Łagowska.

W Galerii Małej obejrzymy wystawę:  Paweł Pierściński w obiektywach przyjaciół. Kuratorką wystawy jest Stanisława Zacharko-Łagowska.

Na wystawie „Polska Fotografia Krajobrazowa” zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt fotografii ze zbiorów BWA w Kielcach, wykonanych przez fotografików z całej Polski oraz Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Głównym tematem zdjęć jest zapomniany już dzisiaj krajobraz z lat 60/80 ubiegłego wieku. Paweł Pierściński całym swoim twórczym życiem zasłużył na zaszczytne miano najwyższego autorytetu polskiej fotografii, nie tylko jako znakomity artysta, ale także teoretyk fotografii artystycznej oraz dokumentalnej.

40 lat temu Paweł Pierściński założył Okręg Świętokrzyski Związku Polskich Artystów Fotografików. Z tej okazji została przygotowywana wystawa składająca się z „fotografii – pamiątek” z portretem mistrza „Kieleckiej Szkoły Krajobrazu”. Zdjęcia pochodzą ze zbiorów BWA, a autorami są: m. in. Andrzej Borys, Michał Cały, Waldemar Jama, Jan Spałwan, Andrzej Pęczalski, Jerzy Piątek i inni fotograficy.