„Okno Duszy” Ewelina Karasińska

Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne oraz PGE Giganty Mocy MCK Bełchatów zapraszają na wernisaż wystawy fotograficznej „Okno Duszy” Eweliny Karasińskiej. Zapraszamy 20 kwietnia w piątek o godz. 18.

Ewelina Karasińska – absolwentka ASP w Łodzi. Od zawsze pasjonowała się sztuką wizualną. Począwszy od malarstwa i rysunku, poprzez grafikę komputerową do fotografii. Medium, które najpełniej przekazuje jej wizję świata jest natomiast czarno-biała fotografia. Obiektami najchętniej fotografowanymi są pejzaże i szeroko rozumiana przestrzeń.
„Okno duszy”
Stare okna są metaforą nas samych, naszej percepcji świata a także upływającego czasu. Ich ramy są podrapane, zdeformowane. Tak jak one tak my starzejemy się, marszczymy, a czasem uszkadzamy. W oknach pokazane są zniekształcone obrazy codziennych pejzaży. Świata, który w każdym z nas wygląda inaczej. Jest zniekształcony, niepełny, niewyraźny. Ta deformacja percepcji każe zastanowić się nad realnością tego co nas otacza. Daje do myślenia, czy to co widzimy na co dzień jest zawsze takie samo.