„Kielecka Szkoła Krajobrazu”

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Kielecka Szkoła Krajobrazu”, który odbędzie się w „Katowice Miasto Ogrodów” – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice, w piątek 27 kwietnia 2018 o godz. 18. Fotografie można oglądać do 17 czerwca 2018  od wtorku do niedzieli w godz. 11: 00 — 19: 00. Kuratorkami wystawy są Jolanta Rycerska i Katarzyna Łata-Wrona.

Na wystawie będzie zaprezentowanych pięćdziesiąt fotografii dwunastu fotografów tworzących w wysublimowanej wizualnie stylistyce tzw. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, a także Edwarda Hartwiga – mistrza fotografii, który swoim wpływem był wzorem i inspiracją dla założyciela grupy – Pawła Pierścińskiego.
Większość obrazów to zachowane w bardzo dobrym stanie wystawowe odbitki żelatynowo-srebrowe powstałe w latach 1960-1979. Można znaleźć wśród nich mistrzowskie kadry wpisane w historię polskiej fotografii. Prezentowane na wystawie fotografie są starannie zbudowaną kolekcją całkowicie reprezentatywną dla tego tak ważnego dla polskiej fotografii tworu jakim była Kielecka Szkoła Krajobrazu.

Na wystawie zobaczymy prace następujących autorów:
Edward Hartwig
Paweł Pierściński
Jerzy Kamoda
Jan Siudowski
Janusz Buczkowski
Wacław Cisłowski
Jan Spałwan
Jerzy Mąkowski
Andrzej Pęczalski
Jerzy Piątek
Jerzy Soiński
Andrzej Borys
Andrzej Łada