24HourProject

24HourProject został powołany do życia przez dwóch fotografów: Renzo Grande i Sam Smotherman. Idea projektu powstałego w 2012, początkowo obejmowała dokumentowanie życia dwóch miast w ciągu 24 godzin. W niedługim czasie wielu innych fotografów wyraziło swoje zainteresowanie tą inicjatywą. Pierwsza edycja projektu przyciągnęła aż 65 fotografów dokumentujących życie 24 miast. W następnych latach corocznie projekt zyskiwał na popularności. W ubiegłorocznym 24HourProject uczestniczyło już 3940 fotografów ze 112 krajów, sfotografowane zostało 840 miast. Zdjęcia zrealizowane w ramach projektu były wystawiane między innymi w galeriach Australii, Finlandii, Iranu, Malezji, Meksyku, Peru, Polski, USA, Wenezueli i Włoch.

W najbliższą sobotę 7 kwietnia rusza tegoroczna edycja 24HourProject. Będziemy dokumentować życie swojego miasta przez 24 godziny na dobę. W ciągu tych 24 godzin – na bieżąco, co godzinę – będziemy dzielić się fotografiami dokumentującymi życie mieszkańców swoich miast na portalach społecznościowych.
Wszyscy uczestnicy rozpoczynają go tego samego dnia o północy swojego lokalnego czasu. W tym roku skupimy się na dokumentowaniu kondycji ludzkości i historii kobiet w ich własnym mieście.

Rejestracja do projektu i szczegółowe informacje na stronie projektu: 24hourproject.org